مزیت‌های بازاریابی محتوا در فضای دیجیتال

مزیت‌های بازاریابی محتوا در فضای دیجیتال

اگر در بازاریابی محتوا تازه‌کار هستید، این راهنما به شما کمک می‌کند تا تمام راه‌هایی را که می‌توانید از آن استفاده کنید، بشناسید؛ و اگر در حوزه‌ی تولید محتوای آنلاین، یک فرد کهنه‌کار هستید، ایده‌های جدیدی پیدا کنید تا از محتوای خود بیشترین بهره را ببرید. فراموش نکنید که ما در روزنامه‌ی همشهری، در تمامی مراحل کنار شما هستیم و پیشنهادات خوبی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

مزایای بازاریابی محتوا:

– ایجاد اعتماد بین برند شما و مخاطبانتان

حتماً تجربه کرده‌اید که اعتماد به فردی که با شما ارتباط برقرار نمی‌کند، سخت است و به همین ترتیب، اعتماد به برندی که حرفی برای گفتن ندارد هم دشوار است. برخی از برندها صرفاً به پیام‌رسانی پایبندند؛ این روش می‌تواند کارساز باشد، اما از نظر برقراری ارتباط با مردم، کار زیادی برای شما انجام نمی‌دهد. روزی را تصور کنید که برند شما گسترش پیدا کرده و لازم است با فعالان صنعت صحبت کنید؛ ارتباط برقرار کردن با مخاطبان به شما و نام تجاریتان این فرصت را می‌دهد که به عنوان یک پیشرو شناخته شوید.

اگر تصمیم بگیرید تا در مورد آن‌چه شرکت شما برای رسیدن به آن تلاش می‌کند بنویسید، یا سعی داشته باشید تا منبعی را فراهم نمایید که اطلاعاتی به نفع مشتریانتان ارائه دهد، محتوای با کیفیت به شما این امکان را می‌دهد که ارزش‌های خود را نشان دهید و این همان چیزی است که اعتماد را شکل می‌دهد.

 

– آگاه‌سازی نسبت به برند

باید به خاطر بسپارید که هر محتوایی که ایجاد یا تبلیغ می‌کنید، یک نقطه‌ی ارتباطی جدید بین شما و مشتری فراهم می‌کند تا با برند شما آشنا شود. حتماً بارها تلاش کرده‌اید که در هر قسمت از هرم بازاریابی خود به افراد مختلفی دسترسی پیدا کنید، و به چیزی نیاز دارید که آن‌ها را در مسیر هدایت کنید؛ محتوای خوب در بیشتر موارد پاسخگوست.

رتبه‌گرفتن در گوگل هم به دیده‌شدن در جستجوها منجر می‌شود و این کاری است که با کمک محتوای خوب به راحتی انجام خواهد شد. تنها به عنوان تجاری خود تکیه نکنید؛ کلمات کلیدی و موضوعات مرتبط دیگر را هم بررسی کنید تا موارد مورد علاقه مخاطبانتان را پیدا کنید.

 

– برقراری ارتباط با صدا و فضای برند

یک نام تجاری، جنبه‌های بسیاری از تلاش‌های یک شرکت را در بر می‌گیرد؛ از خدمات مشتری گرفته تا وب‌سایت و حتی اظهار نظر مدیرعامل در مورد کامنت‌های مشتریان. محتوای مناسب در این رابطه هم کمک‌کننده خواهد بود و فضا و صدای بلندتری از برند شما را منعکس خواهد کرد. تمام جنبه‌های مختلف برند خود را که قصد دارید به مردم نشان دهید از طریق محتوا عرضه کنید تا به بهتر دیده شدن شما بیانجامد.

 

– پاسخ به بزرگترین سؤالات مشتریان احتمالی

هم‌پوشانی‌های زیادی بین بازاریابی و فروش وجود دارد؛ یک محتوای مناسب، بازدیدکنندگان متوسط سایت شما را ترغیب خواهد کرد که محصول را تهیه کنند. ممکن است یک پست توضیحی راجع به مزیت خدمات یا محصول شما به عنوان محتوای آموزشی خوب به فروش بیش‌ترتان کمک کند.

 

– نشان‌دهنده‌ی تأثیر محصول یا خدمات شما

هیچ چیز مانند محتوایی که نشان می‌دهد محصول یا خدمتی که شما ارائه می‌کنید چقدر عالی است، مخاطب را ترغیب نمی‌کند. اکثر برندها نوعی مطالعه‌ی موردی یا گواهی در سایت خود دارند تا ثابت کنند برندشان ارزشمند است. در حقیقت یک بازاریاب به شواهدی نیاز دارد که ثابت کند کاری که انجام می‌دهد کارآمد است. چنین محتوایی در بالابردن فروش مشتریان بالقوه نیز تأثیر مثبتی دارد.

 

– حفظ مشتریان فعلی

موارد پایینی هرم فروش نیز مهمند. برای حفظ مشتریان فعلی خود تلاش کنید. با وجود این‌که این بخش اغلب در بازاریابی و محتوا ارزشمند تلقی نمی‌شود؛ اما در دنیای رقابت‌های سرسخت لازم است هر فرصتی را مغتنم بشماریم. فراموش نکنید که بسته‌بندی مجدد محتوا می‌تواند به اندازه‌ی ایجاد محتوای جدید مؤثر باشد. رابطه‌ی خود را با مشتریانتان حفظ کنید.

 

– بهبود رتبه‌بندی و سئو

بدون محتوا، بهینه‌سازی موتور جستجو به سختی اتفاق می‌افتد. تمام هدف بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو، ارتقای رتبه‌بندی وب‌سایت شماست پس طبیعی است که این وب‌سایت باید قبل از هر چیز، محتوا و مقالاتی مرتبط داشته باشد.

می‌توانید از صفحاتی وبلاگ مانند نیز برای گسترش استفاده از کلمات کلیدی و افزودن ارزش سایت خود استفاده کند؛ البته کلماتی که مربوط به مخاطبان هدف شماست. یک محتوای مؤثر می‌تواند ارزش سایت شما را بالا ببرد و ترافیک آن را افزایش دهد؛ همچنین آگاهی مشتریان شما را هم به روشی پایدار ارتقا می‌دهد.

 

– افزایش درک گوگل از برند شما

هنگامی که یک محتوای استراتژیک برای وب‌سایت خود ایجاد می‌کنید، به ربات‌های گوگل اجازه می‌دهید تا درک بهتری از آن‌چه ارائه می‌کنید پیدا کنند و متوجه شوند وب‌سایت شما در مورد چیست.

اگر می‌خواهید به عنوان یک متخصص در حوزه‌ی فعالیتتان دیده شوید، به چیزی بیش از خدمات یا محصول نیاز دارید. شما به محتوایی نیاز دارید که این تخصص را نشان دهد. گوگل در الگوریتم رتبه‌بندی خود بیش از هرچیز به عنوان محتوای با کیفیت و مرتبط اهمیت می‌دهد. پس اگر شما هم به جستجوی واقعی اهمیت می‌دهید، باید به این موضوع بپردازید و محتوای باکیفیت تولید کنید.

 

– بهترین راه برای ایجاد پیوند

لینک‌سازی یکی از سخت‌ترین کارهاست. اگر روی جنبه‌ی محتوا کار می‌کنید و مطمئن نیستید که چرا لینک‌سازی مهم است، توضیح ساده این است که گوگل از لینک‌های سایت‌های دیگر به عنوان شاخص استفاده می‌کند تا رتبه‌ی تخصصی شما را مشخص کند. این موضوع در مباحث سئو اهمیت زیادی دارد. پس طبیعی و البته منطقی است که اگر هیچ وب‌سایت دیگری محتوای شما را جالب یا قابل اعتماد نداند، به شما پیوندی نمی‌دهد.

گوگل به دنبال این سیگنال است تا ببیند آیا محتوایی ایجاد می‌کنید که ارزش لینک‌شدن توسط سایت‌های دیگر را داشته باشد یا خیر. اگر تعداد زیادی بک‌لینک مرتبط و با کیفیت بالا دارید، به احتمال زیاد رتبه‌های بهتری را برای صفحات وب سایت خود در نتایج گوگل مشاهده خواهید کرد. با این حال، ایجاد این پیوندها کار بسیار دشواری است. در واقع این کار ترکیبی از روزنامه‌نگاری داده و روابط عمومی دیجیتال است.

 

روی ما حساب کنید

«مؤسسه‌ی همشهری»، با طراحی و اجرای «پویش سدا»، فرصت مناسبی را برای استارتاپ‌ها و شرکت‌های تولیدی و دانش‌بنیان فراهم کرده است تا بتوانند محتوای تولیدی خود را در رسانه‌های اثرگذار آن از جمله روزنامه‌ی همشهری، سایت خبری همشهری آنلاین، نیازمندی‌های همشهری و … منتشر کنند و به این وسیله شریک موثری برای شما در داشتن استراتژی‌های موفق بازاریابی است. شما می‌توانید با ثبت‌نام در سایت hamshahrimarket.com  و انتخاب یکی از بسته‌های این پویش، از فرصت به‌وجود آمده استفاده کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.