قیمت کل:
  • درباره ما
  • تماس با ما
33 سوالی که در مراسم خواستگاری باید بپرسید

33 سوالی که در مراسم خواستگاری باید بپرسید

50,000 35,000
چکیده کتاب:
قدیمی ها می گفتند: « ازدواج مثل هندوانه دربسته است و تا وقتی دو نفر زیر یك سقف نروند، نمی توانند یكدیگر را بشناسند.» حرف های قدیمی ها سرشار از حكمت و تجربه اند، اما گاهی شرایط اجتماعی و فرهنگی آنقدر تغییر می كند كه دیگر پند و اندرزهای قدیمی، نمی توانند پاسخگوی همه سوالات باشند. ازدواج دیگر به آسانی گذشته نیست و ازدواج موفق از آن هم سخت تر است. آدم های امروزی نسبت به گذشته پیچیده تر شده اند و برای اعتماد كردن به كسی برای تقسیم زندگی، باید چشم ها را خوب باز كرد. روانشناس ها می گویند اگر چه شناخت صد در صد هیچكس ممكن نیست، ولی بسیاری از ویژگی ها و ابعاد شخصیتی آدم ها را می شود با طرح سوالات درست و قرار گرفتن در موقعیت های مناسب شناخت.
آنها معتقدند همه آدم ها در موقعیت های گوناگون، به هر حال خودشان را آشكار می كنند،‌فقط نیاز به چشم های بینایی هست كه واقعیت ها را ببیند. خیلی وقت ها ما می توانیم ببینیم، اما نمی بینیم. همه چیز را ساده فرض می كنیم و نشانه های كوچك، اما پراهمیت و هشدار دهنده را نادیده می گیریم تا بعدها، وقتی با سر از روی اسب خوش بینی سقوط كردیم، بگوییم:
« ای كاش آن نشانه ها را جدی گرفته بودم! »
این كتاب برای این است تا شما بعد از ازدواج به خودتان نگویید:
« ای كاش آن نشانه ها را جدی گرفته بودم! » حالا وقتش است كه همه نشانه های كوچك ولی مهم را با چشم های باز و هشیار ببینید و موقعیت خودتان و همسرتان آینده تان را همین ابتدای راه تحلیل كنید. پس موقتا دور احساسات قشنگ را خط بكشید؛ مثل یك بازپرس، دقیق و مثل یك كارآگاه، موشكاف باشید تا برای كشف عقاید و افكار و روحیات كسی كه قرار است در آینده شریك زندگی تان شود، تجهیز و آماده شوید.
موضوع: روانشناسی و مهارت های رفتاری
کاربرد: آموزشی
سال نشر: 1394
نوبت چاپ: اول
تعداد صفحه: 124
تعداد جلد: ---
قطع: پالتویی
زبان: فارسی
شابک: 978-964-241-256-3
نویسنده: سارا هاشمی نیک
درباره نویسنده: ---
مترجم: ---
ناشر: انتشارات همشهری
درباره ناشر: ---
فروشگاه: همشهری مارکت
کد محصول: 10113

امتیاز

امتیاز فعلی: 4 (1 امتیاز)
10113

نظرات
ارسال پیام 
پشتیبانی زنده
We are sorry, but support is not available at the moment.